Twitter Facebook Youtube Google

Ugdykime vaikų pasitikėjimą savimi

aukles_olandijoje.jpg Pirmiausia, reikia tikėti jais. Visada galvokite ir sakykite vaikams, kad jie sugeba viską. Jie gali gerai mokintis, būti suprantingais ir apsiginti nuo skriaudikų. Ar žinojote, kad žmonės emociškai ar fiziškai skriaudžia tuos, kurie jiems atrodo silpni? Jei vaikai pasitikės savimi, mokės apsiginti, prie jų niekas nesikabinės. Skatinkite vaikus visada išlikti stipriais, nes jie tokie ir yra.

Mūsų tauta garsėja savo pesimizmu, bet tai nereikškia, kad turime ir toliau negatyviai mąstyti. Keiskime gyvenimo įpročius ir mąstyseną, pozityviai skatinkime vaikus tobulėti, pagirkime juos už visas jų pastangas: gerus pažymius, gražius žodžius, pagalbą ir t.t. Sąrašas tiesiog beribis, už ką juos galime girti. Dėja dažniausiai mes visi esame užsiėmę ir tiesiog tokius dalykus priimame kaip savaime suprantamą dalyką. Laiko atsiranda tik tada, kai vaikas padarė tai, ko jam nederėjo daryti. Neleiskime sau taip gyventi, rodykime dėmesį vaikams kiekvieną dieną.

Stebitės užsienyje užaugusiais vaikais, kaip jie negerbia tėvų ir jų neklauso? Dėja, dėl to kalti tik patys tėvai. Vaikų genuose yra užprogramuota sekti tėvų pavyzdžiu, taigi jei jus sups teigiamos emocijos ir jūsų poelgiai bus garbingi, taip elgsis ir jūsų vaikai. Rodykime gerą pavyzdį ir vaikai užaugs tokie, kokius mes ir norime juos užauginti: gerus ir visų mylimus. Būtinai pasikalbėkite ir su vaikų aukle apie gero pavyzdžio rodymą: lai ji skaito knygas, o ne sėdi prie televizoriaus, lai ji mokosi ir moko vaikus kažko, kas jiems padės gyvenime.

Na ir kaip mes, tėveliai, drausminame savo vaikučius? Barti juos tikrai tenka, bet reikia prisiminti, kad yra teisingas ir neteisingas barimo būdai. Nekritikuokite pačio vaiko, kritikuokite tik jo elgesį. Kritikuodami patį vaikutį mažinate jo pasitikėjimą savimi, jis pradės galvoti, kad tikrai yra blogas ir nepilnavertis. Šaukdami ant jų taip pat daug nepasieksite, galų gale jie prie šaukimo pripras. Reiktų tiesiog rimtai su jais kalbetis, paaiškinti, kodėl esate nusivylę jų elgesiu.

Drąsinkite savo vaikus, šypsokitės jiems, sakykite, kad kažko pasiekimas nėra lengvas, bet jūs jais tikite, nes jie viską gali. Ir mes užauginsime pozityvią ir laimingą naująją lietuvaičių kartą, nors ir augs jie užsienyje!