Twitter Facebook Youtube Google

Kokio darbdavio ieško auklės užsienyje

aukles_londone.jpg Tėveliai turėtų pasirūpinti, kad išsirinkus auklę, jai yra paruošta darbo sutartis. Tokiu atveju yra aišku, kokios yra auklės pareigos ir ko iš jos tikimasi. Sudarant sutartį nereikėtų pamiršti pačių smulkiausių detalių, tokių, kaip išlaidos kelionėms ir maistui, ar kompensacijų įvardijimas. Auklės renkasi tokius darbdavius, kurie prisiima atsakomybę dėl sumažintų darbo valandų, vėluojančio atlyginimo ar kitų nenumatytų aplinkybių.

Darbo valandos
Dažniausiai auklėms mokama per valandą, todėl joms svarbu žinoti, kiek valandų per savaitę jos galės dirbti. Darbdavys keičiantis darbo laiką ir valandas nebus auklėms patrauklus, nes joms, kaip ir kitų sričių darbuotojoms, yra svarbus stabilumas. Auklės taipogi turėtų būti įspėtos, jeigu joms teks kartais dirbti papildomai. Jeigu tokios darbo valandos pasiūlomos paskutinėmis minutėmis prieš darbo pradžią, darbdavys neturėtų tikėtis, kad auklė turės tam laiko.

Papildomi darbai namuose
Tėveliai dažnai tikisi, jog kol auklė būna jų namuose, ji turi atlikti ir kai kuriuos namų ruošos darbus. Tai gali būti nuėjimas į parduotuvę, kambarių tvarkymas, skalbimas ar drabužių lyginimas. Tačiau auklė nėra namų tvarkytoja, taigi tėveliai turėtų aiškiai išdėstyti auklei, kokios pareigos jai siūlomos, kad vėliau nebūtų nesusipratimų.

Alga
Tėveliai neturėtų tikėtis, kad auklei nereikia mokėti, jei jie vėluoja pasiimti vaikus, sakykime, kokią 15-20 minučių. Dažnai auklės alga priklauso nuo to, kiek laiko jai tenka dirbti, todėl keli tėvelių pavėlavimai, už kuriuos nėra sumokama, gali ne tik sugadinti jos planus, bet ir pavirsti neapmokamais viršvalandžiais. Svarbu ir tai, kad alga yra mokama pagal sutartą laiką, be jokių priminimų apie vėluojantį užmokestį. Kad tokių situacijų būtų išvengta, galima susitarti dėl vėluojančio atlyginimo kompensacijos, pavyzdžiui, tėveliai sumoka kažkokią sumą už kiekvieną pavėluotą dieną.

Auklės ieškančios darbo užsienyje turi gerai susipažinti su vietiniais įstatymais ir pasirūpinti, kad dirba legaliai. Jos turi žinoti, kokius moeksčius turi mokėti jos, ir kokius mokesčius už jas moka darbdavys. Neseniai į užsienį išvykusioms auklėms geriausias darbas yra toks, kai darbdavys pasirūpina įdarbinimo dokumentais ir padeda auklei įsitvirtinti. Londone gyvenanti mamytė Sandra, vedanti permanentinio makiažo kursus microblading course, sako, kad tikrai padėtų auklei susitvarkyti dokumentus. Jai svarbu patikima auklė, kad galėtų grįžti dirbti pilnu etatu.