Twitter Facebook Youtube Google

Interviu su Londone gyvenančia mamyte Vitalija

aukles-darbas.jpg Auginate du sūnus Londone ir Jūs, ir Jūsų vyras dirbate, tai tikriausia turite auklę vaikams?
Taip, kadangi abu dirbame, turiu turėti auklę, kad ji parsivestų vaikus iš mokykos ir pabūtų su jais, kol mes grįšime iš darbų. Gerai tai, kad jau vienas sūnus (13 metų) vaikšto į mokyklą  pats, tai auklės tereikia tik jaunėliui. O šiaip jau kelis metus samdome auklę.

Sakykite, kodėl pasirinkote lietuvaitę auklę?
Norėjome, kad vaikai bendrautų lietuviškai. Mokykloje jie kalba angliškai, tarpusavyje vėl angliškai, mes matome vaikus tik vakarais, taigi gan trumpai bendraujame lietuviškai. Mano mažasis sūnus dažnai pamiršta lietuviškus žodžius, todėl bendravimas su lietuvaite aukle labai padeda.

Ar sunku susirasti gerą lietuvaitę auklę Londone?
Labai sunku. Paieškos visada užtrunka gan ilgai. Ir tai yra dėl to, kad skelbimuose nėra pakankamai informacijos apie auklę, taiga tenka skambinti kiekvienai ir sužinoti, ar auklė yra tinkama. Pažįstamų Londone daug neturime, taiga nerastumėme auklės rekomendacijų būdu.

Ką manote apie naująjį tinklapį www.auklesuzsienyje.lt?
Labai gera idėja. Galiu peržiūrėti auklių duomenis šiame tinklapyje, todėl nebereikia peržiūrinėti skelbimus kituose tinklapiuose. Čia matau, kokia auklių darbo patirtis, išsilavinimas, kokius papildomus darbus gali atlikti beprižiūrint vaikus.  Taigi nereikia niekam skambinti, kad gaučiau šią informaciją. Išsirenku patikusias aukles ir susisiekiu su jomis. Labai patinka tai, kad galiu matyti ir jų nuotraukas.

Kaip jūs apibūdintumėte gerą auklę?
Gera auklė, ypač užsienyje, yra ta, kuri stengiasi bendrauti su vaikais lietuviškai ir randa laiko supažindinti vaikus su lietuviška kultūra. Man vaikai visada papasakoja, ką veikia su aukle, todėl žinau, ar ji palieka vaikus prie televizoriaus ir pati užsiima savais reikalais, o ar ji leidžia laiką padėdama vaikams su namų darbais ir įdomiais žaidimais, lavinančiais vaikų mąstymą ir lietuvių kalbą.

Ar pažįstate lietuvių tėvelių Londone, kurie šiuo metu siūlo auklės darbą?
Taip, mano draugė ruošiasi grįžti į darbą, taigi ji jau įdėjo skelbimą www.auklesuzsienyje.lt. Pažįstu vieną merginą, kuri ieško auklės Londone jau keli mėnesiai, taiga rekomendavau jai šį tinklapį. Manau, tai tikrai palengvins jos paieškas.