Twitter Facebook Youtube Google

Auklės darbo reikalavimai

aukle_norvegijoje.jpg Pagarba
Jei auklė negerbs Jūsų ir jai bus neįdomu, ko nori vaikas, greitai sulauksite problemų. Taigi yra ypatingai svarbu, pabendrauti su aukle prieš ją įdarbinant. Išdėstykite savo nuomonę ir išklausykite, kaip Jūsų nuomonę auklė priima. Kokia jos kūno kalba ir manieros? Jei auklė neatrodo profesionaliai, kalba už Jus ir visai nesiklauso, tai turbūt tai nieko gero nežada.

Rūpestingumas
Leiskite auklei susipažinti su vaikučiu. Reikia pasižiūrėti, ar vaikas nori su aukle bendrauti, ar ji rodo susidomėjimą. Vaiko paiimimas į rankas, susibendravimas su juo, švelnumo pilnas žvilgsnis – visa tai nurodo, kad auklė yra ir bus rūpestinga.

Nepakenktų paklausti, kokie auklės darbo iššūkiai jai yra sunkiausi. Auklė, pasakiusi, jog sunkiausia užimti vaikus, tikriausiai yra neišradingas ir nerūpestingas žmogus. Na, o auklė, kuri mano, kad jai niekada neužtenka laiko nuveikti su vaikais viso to, ką būna suplanavusi, yra gerai pasiruošusi auklės darbui.

Bendravimas
Klausiate auklės apie viską, kas Jums aktualu, bet gaunate labai lakoniškus atsakymus? Galite manyti, kad auklė nemėgsta bendrauti. Bus sunku dirbti su tokiu žmogumi, tai negatyviai gali atsiliepti vaikams. Vaikai reikalauja daug dėmėsio, jiems viskas įdomu, taigi jų prižiūrėtoja turėtų sugebėti maloniai bendrauti.

Meilė
Mylinti vaikus auklė greitai ras būdą kaip susibendrauti, sudominti ir užimti Jūsų vaikus. Būtų įdomu peržiūrėti auklės nuotraukas su anksčiau prižiūrėtais vaikais. Jei tokių nuotraukų nėra, tada labai keista. Mylinčios vaikus auklės turėtų turėti daugybę nuotraukų.

Yra ir tokių tėvelių, kuriems nereikia laiko ilgiems mąstymams. Mamytė, ieškojusi auklės Norvegijoje, sako: „Aš apsisprendžiau per pirmas susitikimo minutes. Pirmas įspūdis visada teisingas. Mano dabartinė auklė per kelias minutes man pasirodė šiltas, nuoširdus ir vaikus mylintis žmogus. Neapsirikau“.